Washington Post-elemzés: Trump nárcisztikus, a bosszú vezérli
Az amerikai lap cikkének szerzői szerint a volt elnök floridai birtokán tett látogatásaikkal az európai politikusok gyakran saját közönségüknek akarnak mutatni valamit.
Az amerikai lap cikkének szerzői szerint a volt elnök floridai birtokán tett látogatásaikkal az európai politikusok gyakran saját közönségüknek akarnak mutatni valamit.
Rafah vagy Rijad, teszi fel a kérdést a New York Times. A Frankfurter Allgemeine Zeitung az EU keleti nyitásának húsz évét értékeli. Emmanuel Macron és Orbán Viktor Európa-vízióit elemzi a Politico. Olaszországban nincs minden rendben a sajtószabadsággal, írja a Die Welt. A Die Presse többek közt a lengyel-magyar diplomáciai kapcsolatokkal foglalkozik. Válogatás a világlapok cikkeiből.
Változik-e az EU Kína-politikája a magyar elnökség alatt? Lesz-e újra az Európai Bizottság elnöke Ursula von der Leyen? Mi történt a budapesti CPAC-en? Latorállam vezetője-e a Biden-stáb szerint Orbán Viktor? Miért szeretne komolyabb jogkört az Integritás Hatóság vezetője? Milyen belső társadalmi és politikai konfliktusokat okozhat az Egyesült Államokban Donald Trump esetleges visszatérése? Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Marc Champion publicista szerint ne beszéljünk liberális és illiberális demokráciáról, csak demokráciáról. Ez pedig súlyos veszélyben van Magyarországon.
Ki lesz a következő látogató Donald Trump birtokán az európai vezetők közül? – latolgatja a Le Monde. Az EU az eddiginél határozottabban kíván reagálni a kínai kereskedelempolitikára – adja hírül a Bloomberg. Egy brazil főbíró szerint Bolsonaro nem szökni készült, amikor a magyar követségre ment. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A Le Figaro szerint a magyar kormány szorult helyzetbe került a pedofilbotrány következtében. Magyar Péterről ír az Euronews. A Washington Post és a Wall Street Journal az ukrajnai háború állását és az amerikai külpolitikát elemzi. A brit hadsereg egyik nyugalmazott ezredese szerint, amennyiben a Nyugat nem segít, Ukrajnának már csupán hat hónapja maradt. A Deutsche Welle úgy fogalmaz, a lengyel jogállamiság helyreállításának az államfő a kerékkötője. Paul Lendvai a horvát választásról ír a Der Standardban.
Az elfogadáshoz jövő hétfőn elég a minősített többség is, így Orbán Viktor itt nem tud vétózni. A menekülteknek biztosított helyek megválthatóak fejenként húszezezer euróval. Lapszemlénk.
Magyar Pétert annyira veszélyesnek tartja a Fidesz, hogy a kormány minden tűzerejét mozgósította szövetségesből lett riválisa ellen – írja Dunai Márton, a Financial Times magyarországi tudósítója.
Fareed Zakaria szerint az olasz miniszterelnök immár diktál az EU-ban. Európa egyaránt lehet borúlátó és optimista a szélsőjobb miatt, írja egy szakértő az EUobserverben. A Financial Times vendégkommentárja szerint az amerikai képviselőház Ukrajnát támogató döntése után Európa nem dőlhet hátra. A brit lap egy másik cikke az izraeli–iráni konfliktust tárgyalja. A Nyugat megvédi az izraeli légteret, de Ukrajna esetében már nem hajlandó ugyanerre, és ez óriási hiba, állítja a The Guardianben megszólaló szakértő. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Az ember, aki veszélyt jelent a magyar miniszterelnökre és pártjára, a Fideszre, így látja a német lap kiküldött tudósítója, miután körülnézett Magyarországon.
Amint megindul az amerikai pénz, meg fog változni a háború menete – jósolja Anne Applebaum, a neves amerikai történész-publicista az egyik legrégebbi tengerentúli magazinban, a lassan 170 éves The Atlanticben.
A magyar–szlovák duó lényegesen el tudja húzni Kijev megsegítését, illetve az újabb szankciók bevezetését.
David Ignatius biztonságpolitikai elemző szerint paradigmaváltás történt.
A Times beszámolója szerint rengeteg vietnámi használja ki azt az egyezményt, amelyet Magyarország kötött Vietnámmal. Budapestre jönnek, de nem dolgozni és nem is maradnak ott.
Az ukrán vezetés és Kárpátalja lakossága aggódva méregetik egymást a német közmédia riportja szerint.
Az izraeli politikai helyzetről az ország volt berlini nagykövete ír a Süddeutsche Zeitungban. Továbbra is téma az MCC által rendezett brüsszeli konferencia. A Financial Times és a Washington Post az ukrajnai háborús helyzetről ír. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Számos európai lap értékeli és értelmezi az MCC által a belga fővárosban rendezett konferencia körüli eseményeket. A találkozón felszólalt Orbán Viktor is, ez ugyancsak tárgyuk a beszámolóknak. Az olasz újságíró-szövetség elnöke úgy ítéli meg, hogy Olaszország a magyar úton jár, írja a The Guardian. A Frankfurter Allgemeine Zeitung a nyugat-balkáni helyzetről ír, a The Wall Street Journal fölteszi a kérdést: az USA hagyhatja-e összeomlani Ukrajnát. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A Daily Telegraphtól a BBC-n át a Financial Timesig számos lap foglalkozik a tegnapi brüsszeli eseményekkel: mint arról a hvg.hu is hírt adott, a Mathias Corvinus Collegium nacionalista jobboldali konferenciáját – melynek helyszínfoglalását korábban többször is visszautasították – a kiérkező rendőrök szakították félbe. A szlovák miniszterelnök nem veszi át az EU új migrációs szabályait, írja a Reuters. A Bloomberg és a New York Times az iráni-izraeli konfliktusról ír. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A sorozatos botrányok miatt válhat nyílttá az Európai Bizottság elnökségéért folyó verseny.
A pattanásig feszült közel-keleti konfliktust elemzik a világlapok, többek közt a Financial Times, a Guardian és a Wall Street Journal. A Washington Post szerint a feszült közel-keleti helyzet nem vonhatja el a figyelmet Ukrajna kérdésétől. A Die Presse a legnagyobb szlovák ellenzéki párt vezetőjét idézi, aki szerint az országban nem alakulhat ki a magyarországihoz hasonló illiberális rendszer.